Doručenie v rámci Slovenska od 0,99€ a pri objednávkach od 49€ ZADARMO!

Epsomská soľ

INCI: Magnesium Sulfate

kryštáliky epsomskej soli

Epsomská soľ, ktorá sa nazýva aj síran horečnatý, je chemická zlúčenina zložená z horčíka, síry a kyslíka. Jej menej vedecký názov v skutočnosti pochádza z jej výskytu v dedine Epsom v anglickom grófstve Surrey, jednom z prvých kúpeľných miest v krajine, kam ľudia prichádzali nabrať vodu z horkého slaného prameňa, o ktorom sa predpokladalo, že má liečivé účinky.

Epsomská soľ sa pre svoje blahodarné účinky používa už pomerne dlho. Tradične sa hovorí, že nie je ničím iným ako univerzálnym liekom, ktorý zmierňuje veľa zdravotných ťažkostí. Mnohé zo zdravotných účinkov skutočne pramenia z množstva horčíka, ktorý je v nej prítomný.

Horčík je základný minerál, ktorý naše telo potrebuje a ktorý pomáha pri mnohých biochemických reakciách v našom tele, znižuje krvný tlak a znižuje riziko depresie.

Hoci existuje množstvo dôvodov, prečo si zaviesť pravidelný rituál kúpeľa, myšlienka, že môžeme využívať výhody doplnku horčíka vstrebávaním epsomskej soli cez pokožku, posúva tento základný wellness prostriedok na úplne novú úroveň. Môže zmierniť bolesť svalov a kŕče. Dopriať si liečivý kúpeľ po vyčerpávajúcom tréningu ti teda určite pomôže uvoľniť sa a hlavne pomôže pri regenerácii svalov.

Kúpeľ s epsomskou soľou môže zjemniť drsnú a suchú pokožku a zbaviť ju odumretých kožných buniek. Vďaka svojej kryštalickej štruktúre je epsomská soľ skvelým exfoliačným prostriedkom. Môže tiež upokojiť pokožku postihnutú kožnými ochoreniami vrátane ekzémov a psoriázy.

 

Epsomskú soľ nájdeš v nasledujúcich produktoch LEONIE

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz