Doručenie v rámci Slovenska od 0,99€ a pri objednávkach od 49€ ZADARMO!

Kokosový olej

INCI: Cocos Nucifera Oil

kokosový orech

Kokosový orech je jednou z najdôležitejších potravín v niektorých tropických a subtropických krajinách, pričom kokosovník (Cocos nucifera) je označovaný ako "strom života". Vo veľkej miere sa pestuje pre svoje výživové, kozmetické a liečivé hodnoty.

V zásade existujú dva druhy kokosového oleja, a to rafinovaný (bielený a dezodorizovaný) a panenský. Majú podobné mastné kyseliny a triglyceridy. Na druhej strane, panenský kokosový olej obsahuje viac bioaktívnych látok, ako je vitamín E, steroly a polyfenoly.

Kokosový olej môže mať pre pokožku a vlasy mnoho potenciálnych výhod.

Zmäkčujúce vlastnosti kokosového oleja môžu byť prospešné pre obnovu bariérovej funkcie pokožky, ktorá minimalizuje prenikanie dráždivých látok do pokožky a udržiava jej hydratáciu. Je skvelý na jej rýchlu obnovu, pretože sa rýchlo vstrebáva do pokožky.

Kokosový olej tiež veľmi dobre hydratuje suchú pokožku, uzamyká v nej vlhkosť a zároveň zabraňuje transepidermálnej strate vody. Kokosový olej je bohatý na antioxidanty a vitamíny, vrátane vitamínu E, ktoré pomáhajú predchádzať starnutiu a poškodeniu pokožky. Kokosový olej je však pomerne komedogénny, čo znamená, že môže upchávať póry.

Zložky kokosového oleja s obsahom mastných kyselín so stredne dlhým reťazcom vrátane kyseliny laurovej, kyseliny kaprinovej a ďalších poskytujú antimikrobiálny účinok narušením membrán bakteriálnych, plesňových a vírusových buniek.

Pri lokálnej aplikácii má kokosový olej veľmi nízke riziko alergickej reakcie alebo nežiaducich účinkov.

Je to vynikajúci olej na starostlivosť o vlasy, ktorý udržiava vlasy silné a lesklé. Vyživuje vlasové vlákna a znižuje ich lámavosť. Pomáha udržiavať vlhkosť a zabraňuje strate bielkovín. Pri nadmernej strate bielkovín sa vlasy stávajú krehkými a náchylnejšími na štiepenie končekov.

 

Kokosový olej nájdeš v nasledujúcich produktoch LEONIE

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz